Ο Αρχέλαος στέφθηκε πρωταθλητής Ελλάδας στην ελληνορωμαϊκή πάλη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων-Παγκορασίδων που διεξάχθηκε στο Βόλο 13-14 Απριλίου. Μετά το πρωτάθλημα στην κατηγορία των παίδων πήρε και το πρωτάθλημα στην κατηγόρια των παμπαίδων!

Η παρουσία όλων των αθλητών του Αρχελάου ήταν συγκλονιστική! Όλοι οι αθλητές έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και κατάφεραν ύστερα από πολλά και δυνατά ματς να κατακτήσουν πολλές νίκες στο σύνολο των αθλητών και επιπλέον 3 ΧΡΥΣΑ μετάλλια και 1 ΧΑΛΚΙΝΟ και την φυσικά την 1η θεση!

Η ομάδα του Αρχέλαου Κατερίνης συγκέντρωσε 44 βαθμούς και κατέκτησε το ΧΡΥΣΟ μετάλλιο. Στη 2η θέση βρέθηκε ο ΠΑΟΚ με 41 βαθμούς και στην τρίτη η ΑΑΠ Δράμας με 30 βαθμούς.