Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε εκτός έδρας την Ακαδημία Πλαταμώνα, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Α΄ Ε.Π.Σ. Πιερίας.

Η ομάδα του Διονύση Τοκατλίδη παρουσιάστηκε νωθρή, ειδικά στο 1ο ημίχρονο και γνώρισε την ήττα με 2-1. «Η ομάδα μας αιφνιδιάστηκε και δέχθηκε το 1ο γκολ στο 35ο δευτερόλεπτο του αγώνα, ενώ το 2-0 έγινε στο 45ο λεπτό.

Στο 2ο ημίχρονο, η ομάδα μας μείωσε στο 70ο λεπτό με τον Κωτσιόπουλο και έχασε αρκετές ευκαιρίες για την ισοφάριση. Ωστόσο, το σκορ δεν άλλαξε ως το τέλος, γεγονός που σήμανε την 1η ήττα της ομάδα μας στο Πρωτάθλημα.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας εμπιστεύεται απόλυτα τον προπονητή και τους παίκτες της ομάδας και είναι σίγουρη ότι η σημερινή εμφάνιση αποτελεί απλά μια κακή παρένθεση στην εικόνα της ομάδας.

Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Γκεβρέκη, Δαλαμήτρα, Λαγδάρη, Σαμανίδη, Δημητρίου, Κωτσιόπουλο, Οικονόμου, Τροίρη, Κυπαρίσση, Κυρτέγο και Μαυρίδη. Αγωνίστηκαν ακόμη, οι:   Δημητρουλόπουλος, Τσιώμης , Κούμπουλα και Γκανάβας.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας  ευχαριστεί τη Διοίκηση της Ακαδημίας Πλαταμώνα για την καλή της φιλοξενία, που θα ανταποδώσει στο 2ο γύρο του Πρωταθλήματος» αναφέρει το δελτίο τύπου της ομάδας.

Σήμερα Κυριακή 21 Οκτωβρίου στις 16.00, η Α.Ε. Καρίτσας Β΄ αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Aκαδημία Κατερίνης 2006, στο Ενωσιακό γήπεδο, για τη 3η αγωνιστική της Γ΄ Ε.Π.Σ. Πιερίας. «Καλούμε τους φιλάθλους μας να στηρίξουν την προσπάθεια της νεανικής ομάδας μας» καταλήγει το δελτίο τύπου.