Με 5-1 σκορ νίκησε η Κ-16 ΕΠΣ Πιερίας την αντίστοιχη Κ-16 του Απόλλωνα Λιτοχώρου σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που διεξήχθη την Τετάρτη στο στάδιο ”Πύρρος Δήμας”  υπό το φως των προβολέων.
Και οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν στον αγωνιστικό χώρο ανταγωνιστικές, ενώ όλα τα τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.
Τα γκολ
Στο 46΄  σε παράλληλο γύρισμα του Γεράσιμου Φωτόπουλου από αριστερά και μέσα στην περιοχή, ο Κώστας Τασιώνας με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ 0-1.
Στο 48΄  ο Μάριος Τσάκας με εξαιρετική εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε 1-1 για τον Απόλλωνα Κ-16. Η ποινή δόθηκε για ανατροπή συμπαίκτη του από αντίπαλο μέσα στην περιοχή.
Στο 72΄  ο Ζάχος Ζαχόπουλος (έπαιξε από ένα ημίχρονο και στις δύο ομάδες) με πλασέ έκανε το 1-2 για την Κ-16 ΕΠΣ Πιερίας.
Στο 74΄  ο Κώστας Τασιώνας πλάσαρε εύστοχα και με το δεύτερο προσωπικό τέρμα έγραψε το 1-3.
Στο 78΄  ο Χάρης Αμανατίδης με συρτό δυνατό σουτ διεύρυνε το σκορ σε 1-4.
Στο 86΄  ο Γεράσιμος Φωτόπουλος έκανε την σέντρα από αριστερά στην καρδιά της άμυνας, εκεί πετάχτηκε ο Νίκος Μπόζογλου  ο οποίος  με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-5.
Διαιτητής του φιλικού παιχνιδιού ήταν ο κ.  Ζαχαρίας Γερμανός.
Οι συνθέσεις των ομάδων
Απόλλων Λιτοχώρου Κ-16 (Γιώργος Κυπαρισσόπουλος): Ανδρ. Καραμήτρος,  Αθ. Αδαμόπουλος,  Γ. Κολωνιάρης,  Χ. Τζιούκας,  Αρ. Στογιάννος,  Ε. Τσάκας,  Γ. Κέμος,  Μιχ. Αδαμόπουλος,  Γ. Γκρίνιας,  Στ. Στογιάννος,  Ζ. Ζαχόπουλος.
Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Χατζημανώλης,  Διον. Ζαχουδάνης,  Μαρινίδης,  Ηραντόπουλος,  Παυλίδης,  Μ. Τσάκας,  Εργκίς,  Καλυβιώτης.
ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ Κ-16 (Κώστας Κραγιόπουλος): Λαζαρίδης,  Καραφουλίδης,  Γερ. Φωτόπουλος,  Μπόζογλου,  Βαρυτιμίδης,  Ζώρας,  Αλχαζίδης,  Ζαμαντζάς,  Τζίτσας,  Αναγνωστούδης,  Τασιώνας.
Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Κουτσουδάκης,  Ζ. Ζαχόπουλος,  Γερονάτσιος,  Κιτσούλης,  Χρυσίδης,  Αμανατίδης,  Φλουρής
Αυτό ήταν το τρίτο φιλικό παιχνίδι  για την Κ-16 ΕΠΣ Πιερίας που προετοιμάζεται για το αντίστοιχο πρωτάθλημα Ενώσεων.  Είχαν προηγηθεί, το νικηφόρο 8-2 μέσα στην Κονταριώτισσα επί του τοπικού νεοσύστατου ΠΑΟ και το ισόπαλο 2-2 του Κορινού κόντρα στον Θερμαϊκό.