Στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας ο Θωμάς Καραμήτρος
odelalis,
24 Αυγούστου, 2016
1 λεπτά ανάγνωσης
ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
Στην αποστολή της Εθνικής μας Ομάδας που πέταξε την Τρίτη 16/8 για Ρότερνταμ, ενσωματώθηκε και ο Θωμάς Καραμήτρος του Ναυτικού Ομίλου Κατερίνης, αμέσως μετά την επιστροφή του από τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο, όπου είχε ταξιδέψει ως αναπληρωματικός στο πλήρωμα της τετρακώπου ανδρών ελαφρών βαρών.
Ο Καραμήτρος συμμετέχει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, στο αγώνισμα της δικώπου ανδρών κάτω των 23 ετών, μαζί με τον κωπηλάτη του Ν.Ο.Θεσσαλονίκης Κωνσταντά Πασχάλη. Στον προκριματικό αγώνα την Κυριακή 21/8, το πλήρωμα της δικώπου τερμάτισε 5ο στη σειρά του, και αγωνίστηκε και πάλι την Δευτέρα 22/8 στον επαναληπτικό, διεκδικώντας μια από τις δυο πρώτες θέσεις που οδηγούσαν στον τελικό του αγωνίσματος, έχοντας να αντιμετωπίσει τα πληρώματα της Ιταλίας, Ρωσίας, Γερμανίας και Μεγάλης Βρετανίας.
Η διοίκηση του Ναυτικού Ομίλου Κατερίνης εύχεται στον αθλητή του Ν.Ο.ΚΑΤ. Θωμά Καραμήτρο και σε όλη την Ελληνική αποστολή υγεία και καλή επιτυχία στη μεγάλη αυτή παγκόσμια διοργάνωση.
Ο έφορος Δημ.Σχέσεων του Ν.Ο.ΚΑΤ.
Κώστας Σακκάς