Συγχαρητήριο στην Εθελοντική Ομάδα Δράσης Ν. Πιερίας
odelalis,
25 Απριλίου, 2018
2 λεπτά ανάγνωσης
![](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2018/04/1162_25152095_1756323597775180_3323092819243891804_n.jpg)
Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν και μια βαθιά υπόκλιση στο έργο των ανθρώπων αυτών, στις ιδέες που έγιναν πράξεις και στις πράξεις που εμπνέουν τα παιδιά των ευρωπαίων φίλων μας. Περιμένουμε όλους εκείνους τους θεσμικούς φορείς οι οποίοι με περίσσιο πάθος κι ενίοτε θράσος εδώ και χρόνια αγνόησαν την ΕΟΔνΠ, να ρίξουν τα μούτρα τους και επιτέλους να την πλησιάσουν. Η Εθελοντική Ομάδα Δράσης Ν. Πιερίας ωρίμασε. Εσείς πότε;
Αυτή η συγχαρητήρια επιστολή προς την ΕΟΔνΠ θα έπρεπε να έχει τις υπογραφές βουλευτών, δημάρχων, αντιπεριφερειάρχη, ξενοδόχων, επιμελητηρίου, νοσοκομείου, εκκλησίας, συλλόγων και φορέων, κυρίως όμως 1ο.βάθμιας και 2ο.βάθμιας εκπαίδευσης Πιερίας. Πρώτα να είστε άνθρωποι και μετά το χούι σας. Αν αλλάξει η σειρά, τρισαλίμονο.
Εκ μέρους των πολιτών αυτού του τόπου, που κάποτε θα αλλάξει
Πολλά συγχαρητήρια και Σας Ευχαριστούμε…
ΥΓ. Ουδείς προφήτης στον τόπο του, αλλά και το Λουξεμβούργο δεν είναι άσχημο.
Άκης (Θόδωρος) Διγρένης