Τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό βράβευσε ο ΕΟΣ Βροντούς
odelalis,
1 Φεβρουαρίου, 2017
1 λεπτά ανάγνωσης
![](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2017/02/1102_img_20170122_130338.jpg)
Την εκδήλωση, τίμησαν ιδιαίτερα με τη παρουσία τους, ο Αντιδήμαρχος του Δήμου Δίου-Ολύμπου, εκπρόσωποι φορέων, εθελοντικών και πολιτιστικών συλλόγων.
Στο πλαίσιο της φετινής εκδήλωσης, τιμήθηκε με έπαινο το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών του Ε.Ε.Σ. Κατερίνης, για την συνεχή προσφορά του στον Άνθρωπο και την Κοινωνία.
Στην εκδήλωση παρευρέθησαν εθελοντές του Σώματος και τον έπαινο παρέλαβε ο κ. Δημήτριος Φαρφούρης, ως εκπρόσωπος του Τμήματος.
Η Εθελοντική Διοίκηση του Σώματος ευχαριστεί θερμά τον «Ε.Ο.Σ. ΒΡΟΝΤΟΥΣ» για την ιδιαίτερη τιμή, η οποία έχει ιδιαίτερη αξία για όλους του εθελοντές του Τμήματος και μας δίνει δύναμη να συνεχίσουμε το εθελοντικό μας έργο.