Μοιράστηκαν τους βαθμούς ο Θερμαϊκός Κορινού με την Ελπίς Ανδρομάχης μετά το μεταξύ τους ισόπαλο αποτέλεσμα 1-1,  παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο του Κορινού,  στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Β’  κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.
Το πρώτο ”στείρο”  από γκολ και φάσεις ημίχρονο  (0-0)  ήταν μέτριο ποιοτικά,  χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο μπροστά από τα καρέ,  καθώς και οι δύο αντίπαλες ομάδες έδωσαν έμφαση στα αμυντικά τους καθήκοντα.
Στην επανάληψη παίχτηκε καλό ποδόσφαιρο και δημιουργήθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν.
Πάντως,  ο Θερμαϊκός αν και προηγήθηκε στο σκορ,  δεν κατάφερε να κρατήσει το τρίποντο της νίκης και αυτό γιατί η Ελπίς στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε παίρνοντας εν τέλει τον βαθμό.
Έτσι,  ο Θερμαϊκός Κορινού έφτασε τους 64 πόντους και διατηρήθηκε στην 1η θέση του πίνακα,  ενώ η Ελπίς Ανδρομάχης έμεινε μόνη στην 4η θέση έχοντας πλέον 46 βαθμούς και ενώ απομένουν ακόμη τρείς αγωνιστικές για να ολοκληρωθούν τα πλέι οφ ανόδου.
Φάσεις και τα γκολ
Στο 42΄  συρτό σουτ του Αθ.  Κατσιούλη από το όριο της περιοχής,  μπλόκαρε ο Μπαμπαΐτης.
Στο 48΄  σουτ φάουλ του Μπούσιου από αριστερά,  η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Οκουτσόγλου,  άουτ.
Στο 57΄  ο Θερμαϊκός άνοιξε το σκορ 1-0  με εξαιρετικό σουτ του Κώστα Καραμανώλα από θέση βολής.
Στο 69΄  σέντρα του Εμμ.  Καραμανώλα από την δεξιά πτέρυγα,  κεφαλιά του Κ.  Καραμανώλα από καλή θέση,  η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.
Στο 74΄  σέντρα του Ν.  Αντωνιάδη από δεξιά και λίγο έξω από την περιοχή,  πλασέ στην κίνηση από τον Κ.  Καραμανώλα,  η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Μπαμπαΐτη,  άουτ.
Στο 80΄  διαγώνιο σουτ του Παπαδόπουλου έπειτα από την σέντρα του Κυπαρίσση από αριστερά,  η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Οκουτσόγλου,  άουτ.
Στο 84΄  καλό σουτ του Απ.  Κατσούλη,  απέκρουσε ο Μπαμπαΐτης και στη συνέχεια απομάκρυναν οι αμυντικοί της Ελπίδας.
Στο 90΄ +4΄  σε γέμισμα του Παπαζήση από τον χώρο του κέντρου,  ο Βασίλης Ταφραλής με υπέροχη γυριστή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Οκουτσόγλου και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 1-1.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ.  Αλέξανδρος Μέγας με βοηθούς τους κ.κ.  Γιάννη Μηνούδη,  Μάνθο Μαυρογιώργη.
Οι συνθέσεις των ομάδων

Θερμαϊκός Κορινού  (Στέφανος Ζαλίκας):  Οκουτσόγλου,  Υφαντίδης,  Νταντίνης,  Γκαντάς,  Ταγκαλίδης,  Χνούδας,  Αντωνιάδης  Ν.  (81΄  Ζαπουνίδης),  Καραμανώλας  Εμμ.,  Αλχαζίδης  (46΄  Κατσούλης  Απ.),  Καραμανώλας  Κ.,  Κατσιούλης  Αθ.  (85΄  Κουλουκουργιώτης).
Ελπίς Ανδρομάχης  (Μανώλης Μπατσαράς):  Μπαμπαΐτης,  Ελευθεριάδης  (60΄  Παπαζήσης),  Φωτόπουλος,  Σιαμάγκας,  Κουϊμτζίδης,  Κελέρογλου  (70΄  Καραδήμος),  Βογιατζής  (46΄  Ζιάκας),  Ζώβληκας,  Ταφραλής,  Μπούσιος  (60΄  Κυπαρίσσης),  Παπαδόπουλος.