Με τεσσάρα «σφράγισε» την παραμονή του στον 3ο όμιλο ο Ολυμπος Λεπτοκαρυάς, επικρατώντας με τα 4-0 της Πεντάβρυσου. Η ομάδα της Λεπτοκαρυάς ήθελε μόνο τη νίκη για να καταφέρει να παραμείνει στην κατηγορία και μπήκε αποφασισμένη στο γήπεδο.
Στο 20΄ ο Λύρας σημάδεψε το δοκάρι, ενώ την ίδια τύχη είχε η προσπάθεια του Μιχαλήτσιου τρία λεπτά αργότερα.
Η πίεση των γηπεδούχων όμως απέδωσε στο 25’, όταν ο Κεστελίδης άνοιξε το σκορ.
Το σκηνικό δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, μόνο που οι παίκτες του Ολυμπου ήταν πιο εύστοχοι.
Στο 47΄ ο Μιχαλήτσιος έκανε το 2-0, ενώ στο 49΄ ο Μυστρίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 60’ ο Μιχαλήτσιος.
ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ: Χατζημηνάς (64’ Τσαρούχας Αλ.), Μπακάλης, Χατζής, Κεστελίδης, Αρβανίτης, Τσαμανίδης, Τιούτιος (58’ Πάσχος), Μότσανος, Λύρας (49’ Μαυρομάτης), Μιχαλήτσιος, Μυστρίδης
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ: Παντοπίκος, Μίνος, Μασμανίδης, Σαλονικίδης, Καραμανίδης Γ., Γρηγοριάδης, Παύλου, Καραμανίδης Λ., Σαχσανίδης, Γρηγορίου, Δέλλιος