32 τα φετινά μετάλλια της ομάδας άρσης βαρών «Πύρρος Δήμας»
odelalis,
14 Δεκεμβρίου, 2011
1 λεπτά ανάγνωσης
![2011-12-07----11---32----2011-------](http://images/stories/2011-12-07----11---32----2011-------.jpg)
Οι αθλήτριες και οι αθλητές της πιερικής ομάδας κατάφεραν να καταταγούν μέσα στην εξάδα, στην κατηγορία τους.
Με τον αγώνα αυτό ολοκληρώθηκε η φετινή χρονιά των Πιεριέων αρσιβαριστών συγκεντρώνοντας 32 μετάλλια, από τα οποία 21 χρυσά, 8 ασημένια και 3 χάλκινα.
Θα πρέπει να σημειωθεί ότι με δεδομένο το ενδιαφέρον πολλών νεαρών κοριτσιών και αγοριών για το άθλημα της άρσης βαρών στην Πιερία, ο σύλλογος «Πύρρος Δήμας» ξεκινά τη λειτουργία και δεύτερου γυμναστηρίου στην Κάτω Μηλιάς ενώ αναζητά και χώρους στις περιοχές Δίου και Αιγινίου.
Ανακοινώθηκε δε ότι συνεχίζονται οι εγγραφές αθλητριών και αθλητών στις εγκαταστάσεις του συλλόγου στο γήπεδο του «Ατρομήτου», που βρίσκεται στη συνοικία Κατερίνης «Παράδεισος».
Πληροφορίες, στο τηλέφωνο 6948 11 34 04.