ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ!!!
Του δημοσιογράφου Νίκου Κολίτση
Οι φιλοξενούμενοι, του Γιάννη Κωνσταντινίδη, προηγήθηκαν με 2-0 με δύο γκολ του Χατζηλαδά στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πιατίδης αύξησε τον δείκτη του σκορ σε 3-0 για την ομάδα της Νότιας Πιερίας. Οι γηπεδούχοι, του Στέφανου Ταβουκτσή, που αγωνίστηκαν με εκτεταμένο rotation, λόγω της επερχόμενης “μητέρας των μαχών” στο Αιγίνιο, με αντίπαλο τον Αιγινιακό, για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας, μείωσαν με δύο γκολ των Κουσουρή και Αποστολίδη (εκτέλεση πέναλτι, προϊόν μιας επίμαχης φάσης που αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενους), που είχαν περάσει ως αλλαγή, προσπάθησαν να ισοφαρίσουν μέχρι το τέλος και να οδηγήσουν το παιχνίδι στην παράταση. Με αυτή τη νίκη η Ακαδημία Πλαταμώνα προκρίθηκε στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πιερίας.
Σε επαγγελματική ποιότητα εικόνας και ήχου.
Επικοινωνία: [email protected]