ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ!!!
Του δημοσιογράφου Nίκου Κολίτση (ΚateriniSport.gr)

Τα τελευταία δραματικά λεπτά, μαζί με τις καθυστερήσεις, της ιστορικής νίκης της Ακαδημίας Πλαταμώνα (1-0), με αντίπαλο τον Πιερικό της Γ’ εθνικής κατηγορίας, για τον θεσμό της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πιερίας στον Πλαταμώνα, με τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων, του Λεωνίδα Μπίλη, να ισοφαρίσουν και των γηπεδούχων, του Γιάννη Κωνσταντινίδη, να κρατήσουν τη νίκη-χρυσάφι.
Αυτή η νίκη της Ακαδημίας Πλαταμώνα, με το γκολ-πέναλτι του Δ. Κατέλα στο δεύτερο ημίχρονο, με συγκλονιστική εμφάνιση όλων των ποδοσφαιριστών (και τον τερματοφύλακα Κούσια να αποδεικνύεται φύλακας-άγγελος στο τέλος), είναι η πρώτη στην ιστορία της απέναντι στον Πιερικό, σε τρεις συνολικά αναμετρήσεις, γεγονός που δίνει στην ομάδα της Νότιας Πιερίας το δικαίωμα να ελπίζει στην πρόκριση στην επόμενη φάση, στον επαναληπτικό της Κατερίνης, παρά τη διαφορά μιας κατηγορίας που χωρίζει τις δύο ομάδες.

Μην ξεχνάτε να κάνετε subscribe, like & share!
Σε επαγγελματική ποιότητα εικόνας και ήχου.
Επικοινωνία: [email protected]