ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ!!!
Του δημοσιογράφου Νίκου Κολίτση (ΚateriniSport.gr)
Είστε full εκπαιδευμένοι για να αντιληφθείτε ότι όταν χτυπάει το καμπανάκι για 18λεπτο video και δη από τον… πλανήτη της Εξοχής, μόνο τυχαίο, συμπτωματικό κι αδιάφορο δεν είναι, παρά το ευρύ σκορ (3-0) των πρωτοπόρων του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας, με σκόρερ τους Κ. Σαββίδη, Γεωργαντά (από ασίστ του… σεληνιασμένου Κ. Σαββίδη) και Παπαγιαννόπουλο.

Επίμαχες φάσεις… μία ντουζίνα, συν περιπτώσεις οffside και πέναλτι, δοκάρι, κόκκινη κάρτα, χαμένες ευκαιρίες, στιχομυθίες, διαπληκτισμοί, διαμαρτυρίες, αποκρούσεις τερματοφυλάκων, φίλαθλοι και των δύο ομάδων στην κερκίδα, με την έδρα της Εξοχής να καταγράφει στατιστικά… Aγιά Σοφιάς-OPAP Arena, με… διαστημικό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα και δαιμονιώδη αγωνιστικό ρυθμό.

Υ.γ. Αν γινόταν γκολ η ευκαιρία του Αποστολίδη της Περίστασης στο πρώτο ημίχρονο, με το σκορ στο 0-0, ενδεχομένως όλα να ήταν διαφορετικά… (σ.σ. η Περίσταση, του Παναγιώτη Καλαμαρά, είχε και ένα επιπρόσθετο άλλοθι, τον επαναληπτικό αγώνα Κυπέλλου με τον Πιερικό, μεσούσης της εβδομάδας αλλά και την αποβολή για διαμαρτυρία και εξύβριση του Θ. Παπαδόπουλου, στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου).

Y.γ. Το track “Favela” του Rack τείνει να αποτελέσει τον… ύμνο της ομάδας της Εξοχής, του Χρήστου Βελώνη, γεγονός που μας υποχρεώνει να πρωτοτυπήσουμε και πάλι και να προτείνουμε… live του ανερχόμενου rapper στην… αρένα της Εξοχής στο τέλος του πρωταθλήματος, σε περίπτωση κατάκτησής του! (σ.σ. Κολίτση, θέλεις να σε κυνηγάνε όλοι οι… Ποντιακοί σύλλογοι, Εξοχής και περιχώρων;)