Το  ”δύο στα δύο”  έκανε ο Ταύρος Ελάφου καθώς νίκησε στην αρένα του με το  ”φτωχό”  1-0  τον Απόλλων Λιτοχώρου Β΄ για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση το πέτυχε ο Λάζος Κοσμίδης στο 42ο λεπτό με κοντινό πλασέ,  έπειτα από την εξαιρετική προσπάθεια του Σωτήρη Παπαγιαννόπουλου και ασίστ του Χρήστου Μποστανίτη προς τον σκόρερ.
Οι γηπεδούχοι είχαν και οριζόντιο δοκάρι σε κεφαλιά του Τάσου Συρόπουλου στο 50ο λεπτό,  μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μποστανίτη  Χ.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ.  Σαλτσίδης με βοηθούς τους κ.κ.  Γερμανό,  Νατσιό.
Οι συνθέσεις των ομάδων
Ταύρος Ελάφου  (Νίκος Ραπτόπουλος): Τσιλίκωφ,  Σταθακόπουλος,  Μποστανίτης  Χ.,  Σταμάτης  Π.  (76΄  Μπομπόλης),  Ζαμαντζάς,  Σαντικίδης  (89΄  Γράψας),  Κοσμίδης,  Λιανός  (62΄  Μποστανίτης  Γ.),  Συρόπουλος,  Παπαγιαννόπουλος,  Τσιγκαρόπουλος  (89΄  Κακάνης).
Απόλλων Λιτοχώρου Β΄(Γιώργος Κυπαρισσόπουλος): Καραμήτρος,  Κουτσιμάνης  (83΄  Σακκάς),  Τζάκα  Ε.  (89΄  Χραπανάς),  Χέδας,  Γκρίνιας,  Κολωνιάρης  (69΄  Ζήδρος),  Τζάκα  Κ.,  Κέμος,  Ζαχουδάνης,  Στογιάννος,  Μαρινίδης  (89΄  Καλυβιώτης).