Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις της για το 2018 η Α.Ε. Καρίτσας, μετά το νικηφόρο πέρασμα από τον Εθνικό Ν. Κεραμιδίου, που επικράτησε με 0-4.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Κούρτογλου, με μια επιβλητική εμφάνιση, μετέτρεψε σε περίπατο το υποτιθέμενο “ντέρμπι”.  Έτσι, μετά το 5-1 του 1ου γύρου, επικράτησε σήμερα με 0-4 εκτός έδρας, σε ένα παιχνίδι, όπου το σκορ θα μπορούσε να πάρει πολύ μεγαλύτερες διαστάσεις.

Στο 1ο ημίχρονο, μετά από 2 ανεπανάληπτα τετ α τετ του Κυρτέγου και του Κυπαρίσση, το σκορ άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Κυπαρίσσης, μετά από όμορφο συνδυασμό και ωραίο τελείωμα.

Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και στο 30ο λεπτό πέτυχε το δεύτερο γκολ, το οποίο, ακυρώθηκε, μετά από εσφαλμένη υπόδειξη οφσάιντ, ενώ αμυντικός της αντίπαλης ομάδας κάλυπτε όλους τους παίκτες.

Στο 2ο ημίχρονο, ανέλαβε δράση ο αρχηγός της ομάδας Κυρτέγος, ο οποίος σε 5 λεπτά, έγραψε το 0-3, με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 51 και μετά από υπέροχη ατομική προσπάθεια και άψογο πλασέ στο 55ο λεπτό.

Στο 60ο λεπτό ο Μακράκης, μετά από ωραία ασίστ του Τροίρη, απέφυγε και τον τερματοφύλακα και έγραψε το 0-4.

Στη συνέχεια, η ομάδα μας, έκανε διαχείριση του παιχνιδιού με συνεχή κυκλοφορία της μπάλας, μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης..

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Παπατολίκα, Κωτσιόπουλο, Δημητρίου, Σαμανίδη, Τσιώμη, Τροίρη, Οικονόμου, Δημητρουλόπουλο, Μακράκη, Κυρτέγο και Κυπαρίσση. Αγωνίστηκαν ακόμη οι: Μπενίσκος, Δαλαμήτρας, Μητράκας και Κούμπουλα.

Η Διοίκηση της Α.Ε Καρίτσας εύχεται στον πρώην ποδοσφαιριστή της και ικανότατο τερματοφύλακα Ευριπίδη Τσιλεγκερίδη περαστικά, ταχεία ανάρρωση και γρήγορη επάνοδο στους αγωνιστικούς χώρους.

Η Α.Ε. Καρίτσας εύχεται στο φίλαθλο κόσμο της Πιερίας “Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το 2019”.