Μοιράστηκαν τους βαθμούς και τις εντυπώσεις ο Άρης Κοκκινοπλιτών με την ΑΕ Καρίτσας στο μεταξύ τους παιχνίδι που διεξήχθη στο Β΄ ΔΑΚ Κατερίνης καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Για τον Άρη Κοκκινοπλιτών είναι ο 1ος του πόντος για τον βαθμολογικό πίνακα, ενώ η ΑΕ Καρίτσας έχει 2 βαθμούς με δύο ισόπαλα μέχρι στιγμής αποτελέσματα.

Δυνατό, αλλά μέτριο ποιοτικά το παιχνίδι με λιγοστές φάσεις μπροστά από τα καρέ, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από το πρώτο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 24ο λεπτό με πλασέ του Καμπερίδη έπειτα από την βαθιά μεταβίβαση του τερματοφύλακά τους Λαφατζή.

Στο 38΄ ο Χρυσόπουλος σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει και να δώσει πλεονέκτημα δύο τερμάτων στην ομάδα του καθώς δεν κατάφερε να βρει δίχτυα από τη μικρή περιοχή σουτάροντας άουτ.

Στο 43΄ ο Καρανικόλας με έξοχο σουτ πλασέ εντός περιοχής ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι τη λήξη του αγώνα.

Στο 57΄ ο Καμπερίδης εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή το οποίο απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Πατρής.

Στο 82΄ πλασέ στην κίνηση από τον Ναζλίδη , απομάκρυνε τη μπάλα με τα πόδια ο γκολκίπερ του Άρη.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Αναστάσιος Γιαμούζης με βοηθούς τους κ.κ. Άγγελο Χατζηγιάννη και Ελευθέριο Μπίνια.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Άρης Κοκκινοπλιτών (Γιώργος Σκέντος): Λαφατζής, Καρτσαμπάς, Σαμαλής, Νταντίνης (83΄ λ.τ. Σκαμπαρδώνης), Σκέντος, Αγγελάτος, Μάρκου, Ασλανίδης, Αστ. Παπαγιαννόπουλος (65΄ Στεφανίδης), Καμπερίδης, Χρυσόπουλος (78΄ Στρατής).

ΑΕ Καρίτσας (Μίμης Μπενίσκος): Πατρής, Δ. Γουλάντας (73΄ Υφαντής), Παυλίδης, Γιαννάκος, Μπέης, Μπατζογιάννης, Γιαζιτζόγλου, Δαλαμήτρας (19΄ λ.τ. Κακάνης), Κωστόπουλος (73΄ Μητράκας), Κκαρανικόλας, Ναζλίδης.