Ο Αιγινιακός ηττήθηκε με 88-75 από τους Ίκαρους Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Ίκαροι Γιαννιτσών ξεκίνησαν εντυπωσιακά το παιχνίδι, με τον Αιγινιακό να μη μπορεί να τους περιορίσει επιθετικά και το τέλος της πρώτης περιόδου βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 25-19.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 52-38 υπέρ των Ίκαρων Γιαννιτσών.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός ισορρόπησε το παιχνίδι, ωστόσο οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να διευρύνουν την υπέρ τους διαφορά και να προηγηθούν με 74-56.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ηλία Λοτζανιώτη ήταν καλύτεροι, κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά, αλλά όχι να ξαναμπούν στη διεκδίκηση του αγώνα, γνωρίζοντας την ήττα με το τελικό 88-75.

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 25-19, 52-38, 74-56, 88-75.

ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών (Σπόντης): Μαλλιάρης 9 (1), Χαραλαμπίδης, Ελευθεριάδης 18, Μπογδάνης 15, Μαυρόπουλος 6 (2), Πολυχρονίδης 11 (2), Στόγιος, Καρυπίδης, Υφαντίδης 18 (1), Βουζίνας 11 (3).

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 20 (5), Αργυρόπουλος 8 (2), Κομπατσιάρης, Κοιλιάς, Βουλτσίδης 31 (1), Μελίδης 11, Βουτσακόπουλος 5, Γιουμούκης, Καλαβρινός.