ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ!!!

Του δημοσιογράφου Nίκου Κολίτση (ΚateriniSport.gr)

Μπορεί να μας απαγορεύτηκε η είσοδος και η βιντεοσκόπηση στο γήπεδο του Βατανιακού (σ.σ. Ναι, στην Ελλάδα, λίγο πριν το… Σωτήριο έτος 2023, παρακαλώ), γιατί “ξεσηκώνουμε τους φιλάθλους με αυτά που γράφουμε” (“-γράψαμε κάτι που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα;” “-Όχι!”), γεγονός που συμβαίνει για πρώτη φορά στην πολύχρονη δημοσιογραφική μας διαδρομή, από Α’ εθνική μέχρι Γ’ ερασιτεχνική κατηγορία σε όλη την Ελλάδα, αλλά… Πρωτάθλημα σαν το Τοπικό (Πιερίας) κανένα… (σ.σ. Relax Koλίτση, Πρωτοχρονιά έρχεται, όλα τα ρεκόρ είναι για να σπάνε!).
Το γεγονός αυτό, πάντως, που στέρησε από τους φιλάθλους των γηπεδούχων αλλά κυρίως των φιλοξενούμενων, του Πλαταμώνα -ελέω της μεγάλης νίκης με ανατροπή-, το οπτικοακουστικό υλικό με τον συνοδευτικό σχολιασμό -ζητούμε την κατανόησή σας-, δε μας πτόησε καθόλου και πήγαμε… καρφί στη Νέα Ζωή, όπου καταγράψαμε την αγχωτική νίκη των Ποντίων Κατερίνης επί της αξιόμαχης ΑΕ Καρίτσας με 2-1, με το δεύτερο ημίχρονο να ανεβαίνουμε στον… Όλυμπο, με βαθμό δυσκολίας λήψης επιπέδου… Κάτω Αγιάννη και περισσότερο! (σ.σ. ούτε κασκαντέρ δε θα το τολμούσε, παραδεχτείτε το…)
Τα γκολ της αναμέτρησης σημείωσαν oι: Φωκαΐδης και Μανουσαρίδης, που μόλις είχε περάσει αλλαγή, για τους γηπεδούχους, του Αστέριου Γιώτσα και Παυλίδης για τους φιλοξενούμενους, του Μίμη Μπενίσκου, από εκτέλεση κόρνερ του Γιαζιτζόγλου.
Καλή (Ποδοσφαιρική) Χρονιά!
Υ.γ. Ήταν ανάγκη να σκοράρετε στα πρώτα λεπτά, ρε παιδιά; Mέχρι να έρθουμε από το Βατάν, κυριολεκτικά και μεταφορικά πετώντας, το χάσαμε το πρώτο γκολ… (σ.σ. ζητάμε ταπεινά την κατανόησή σας!)
Μην ξεχνάτε να κάνετε subscribe, like & share!
Σε επαγγελματική ποιότητα εικόνας και ήχου.

Επικοινωνία: [email protected]