Κέρδισαν εύκολα την ομάδα «Π.Α.Σ. Λαμία 1964» με 0-5

Μια ακόμη νίκη για την Πιερίδες Μούσες, την δεύτερη στη σειρά στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, στον Γ’ Όμιλο, όπου αγωνίζονται. Στην 2η αγωνιστική και στην πρώτη έξοδο εκτός Πιερίας νίκησαν εύκολα την νέα ομάδα της Λαμίας, «Π.Α.Σ. Λαμία 1964».

Η ομάδα των Πιερίδων Μουσών έχοντας την θετική δυναμική της πρώτης νίκης, πήγε οργανωμένη και προετοιμασμένη στη Λαμία για το θετικό αποτέλεσμα. Η άγνωστη σύνθεση της νέας ομάδας της Φθιώτιδας, αν και ήταν απρόβλεπτη, γρήγορα αποδείχτηκε πως οι Πιερίδες Μούσες θα κυριαρχούσαν χωρίς πρόβλημα στον αγωνιστικό χώρο.

Από το πρώτο ημίχρονο ήδη κρίθηκε το αποτέλεσμα και η δυναμική των ομάδων. Στα πρώτα 30’ λεπτά οι Πιερίδες Μούσες προηγούνταν με 0-5. Το σκορ άνοιξε η Λεονταρίτη Αριστέα κι ακολούθησαν η Κατσίμπουρα Ολυμπία, η Παναγιωτίδου Σωτηρία και τα επόμενα δύο η Παπαδοπούλου Σταματία – Θέτις.

Η σύνθεση της ομάδας ήταν: Μίσχου Παναγιώτα ,Μανωλούλη Ιωάννα, Βογιατζή Κυριακή, Πουλή Αλέκα, Κατσίμπουρα Ολυμπία, Γκούτζα Παναγιώτα, Παπαδοπούλου Σταματία-Θετις, Λεονταρίτη Αριστέα, Παντέλι Ραφαέλα, Τζιούμερκα Βάγια, Παναγιωτίδου Σωτηρία. Συμμετείχαν επίσης ως αλλαγή η Φουρκιώτη Ελπίδα (τέρμα) και η Μαρέτη Δήμητρα.

Όπως σημείωσε η πρόεδρος του Συλλόγου κ. Παρασκευή Ζιώγα «Πήραμε το θετικό αποτέλεσμα και συνεχίζουμε με συγκρατημένη αισιοδοξία».
Οι «Πιερίδες Μούσες» ήδη σχεδιάζουν τη συμμετοχή τους στον επόμενο αγώνα που είναι εντός έδρας με την ομάδα «ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ», την Κυριακή 14 Νοεμβρίου 2021.