Πήρε την νίκη με σκόρ 2-0 ο Πιερικός απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Α.Ο. Τρικάλων, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.
Από τα πρώτα κιόλας λεπτά του αγών ο Πιερικός έδειξε τις προθέσεις του και μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με διάθεση να φτάσει στο τρίποντο, κάτι που εν τέλει πέτυχε. Με την νίκη αυτή και σε συνδυασμό με την ήττα του Αστέρα Σταυρού, ο Πιερικός σκαρφάλωσε στην 4η θέση, φτάνοντας στους 48 βαθμούς.
Η εξέλιξη του αγώνα:
2′ σούτ του Μαυρίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα εύκολα στα χέρια του τερματοφύλακα.
3′ σούτ το Καλαϊτζή από το ύψος της μικρής περιοχής έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.
6′ ο Στραβογιάννης πίεσε τον τερματοφύλακα, ο οποίος σε προσπάθεια να απομακρύνει την μπάλα, αυτή εξωστρακίστηκε πάνω στον επιθετικό του Πιερικού, αλλά πέρασε άουτ.
17′ ένα σούτ του Παπαϊωάννου έκανε το σούτ, η μπάλα ψηλά άουτ.
20′ σέντρα του Ματσούκα από τα δεξιά, μετά από σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενουμένων, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
24′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Ματσούκα από τα αριστερά, η μπάλα στρώθηκε στον Καρατάσιο που έκανε το σούτ, αλλά κατέληξε άουτ.
33′ καλή στιγμή για τα Τρίκαλα, με τον Μαγγούτη να κάνει την κάθετη μπαλιά, ο Μπαλάφας διάβασε την φάση έγκαιρα και μάζεψε την μπάλα, πριν δημιουργηθεί κάποιος κίνδυνος.
34′ τελική στον στόχο για την ομάδα των Τρικάλων με τον Σκόνδρα Ν. να κάνει ένα άψυχο σούτ, μπλόκαρε εύκολα ο Μπαλάφας.
42′ ο Κατσαβάκης θα επιχειρήσει ένα σούτ, η μπάλα θα περάσει άουτ.
45+1′ κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντινίδη για διαμαρτυρία.
Ημίχρονο 0-0
50′ κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Πατρώνη.
51′ ο Καρατάσιος θα πιάσει ένα φοβερό σούτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να πηγαίνει στα δίχτυα του Παπαδόπουλου, κάνοντας έτσι το 1-0.
57′ σούτ του Κοντογεώργου μπλόκαρε ο Μπαλάφας.
69′ 2-0 με τον Κατσαβάκη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από γύρισμα του Ματζαλάκου.
74′ κίτρινη κάρτα στον Καρατάσιο για φάουλ.
74′ ο Σκόνδρας Ν. θα εκτελέσει απευθείας το φάουλ, ο Μπαλάφας σε ετοιμότητα θα απομακρύνει και στην συνέχεια ο επερχόμενος Πατρώνης δεν θα πιάσει καλά το σούτ με αποτέλεσμα να μαζέψει εύκολα ο Μπαλάφας.
83′ καλή στιγμή για τον Πιερικό, με τον Κατσαβάκη, να κάνει το σούτ και τον Παπαδόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.
84′ κεφαλιά του Μακρίδη, η μπάλα ψηλά άουτ.
87′ σούτ του Σκόνδρα Ι. από αρκετά μακρινή απόσταση, μπλόκαρε και πάλι εύκολα ο Μπαλάφας.
90+2′ ένα ακόμη σουτ για τα Τρίκαλα, η μπάλα άουτ.
Τελικό σκόρ 2-0
Διαιτητής ήταν ο κ. Καλορίζος (Φθιώτιδας), με βοηθούς τους Σφυρή  και Κίτο (Θεσσαλίας).
Πιερικός (Θεοδοσιάδης Νίκος) Μπαλάφας, Κωνσταντινίδης, Χατζηκωνσταντίνου, Καρατάσιος, Μακρίδης, Μαυρίδης, Καλαϊτζής (60′ Φράγκος), Κατσαβάκης (89′ Χατζηπουργάνης), Ματσούκας (71′ Μυρωτής), Παπαϊωάννου (60′ Οικονομίκος), Στραβογιάννης (46′ Ματζαλάκου).
Α.Ο. Τρίκαλα (Μπρισίμης Βαγγέλης) Παπαδόπουλος , Μαλακασιώτης (58′ Μάγγος), Σκόνδρας Ι., Κωστόπουλος, Ζαΐμι, Πατρώνης, Μπραντίτσας (90′ Νταβώνης), Μαγγούτης (71′ Τζιώρας), Μπέκος, Σκόνδρας Ν., Κατσαντώνης (46′ Κοντογεώργος).