Γ’  ΕΠΣ Πιερίας
Συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματα ο Ταύρος Ελάφου καθώς επικράτησε στην αρένα του με σκορ 1-0 επί της Κατερίνη FC, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’  κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.
Οι ”Βulls” της Ελάφου, με το χρυσό τρίποντο, έφτασαν τους 29 βαθμούς και διατηρήθηκαν  στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μειώνοντας την διαφορά από την  πρωτοπόρο Κατερίνη FC στους 3 βαθμούς.
Η Κατερίνη FC παρότι γνώρισε την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, παρέμεινε στο ρετιρέ της βαθμολογίας με 32 βαθμούς.
Το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό μόνο στο πρώτο ημίχρονο όπου υπήρχαν φάσεις για να σκοράρουν και οι δύο ομάδες, χωρίς ωστόσο να καρποφορήσουν οι προσπάθειές τους.
Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο για να κερδίσουν το παιχνίδι και τα  κατάφεραν με το γκολ που σημείωσε ο Δημήτρης Τσάτσος δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, πανηγυρίζοντας στο τέλος έντονα την επιτυχία τους.
Φάσεις και το γκολ
Στο 8΄  το σουτ του Ζαζόπουλου από θέση δεξιά μέσα στην περιοχή το εξουδετέρωσε ο Καλλιώρας.
Στο 10΄  σουτ του Κωστίκου, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Καλλιώρα άουτ.
Στο 11΄  ο Δημ.  Τσάτσος σε διπλή προσπάθεια με διαδοχικά σουτ δεν κατάφερε να νικήσει τον γκολκίπερ της Κατερίνη FC  Κουτσουδάκη.
Στο 13΄  σέντρα του Κωστίκου, κεφαλιά του Ζαζόπουλου, η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 14΄  συρτό σουτ του Π.  Ζαμαντζά, μπλόκαρε ο Κουτσουδάκης.
Στο 19΄  ο Τσιρίμπασης σούταρε ψηλά άουτ, έπειτα από το φάουλ γέμισμα του Φακίτσα.
Στο 80΄  ο Φακίτσας εκτέλεσε πλάγιο άουτ από αριστερά, η μπάλα βρέθηκε μέσα στην περιοχή με αποδέκτη τον Δημήτρη Τσάτσο ο οποίος με σουτ πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κουτσουδάκη διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.
Στις καθυστερήσεις τραυματίστηκε ο Παναγιωτίδης της Κατερίνη FC  σε διεκδίκηση της μπάλας με αντίπαλο και αποχώρησε υποβασταζόμενος από ιθύνοντες.
Στην ίδια φάση ο Φακίτσας αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για άσεμνη χειρονομία, μη μπορώντας να συγκρατηθεί από τις προκλήσεις των φιλοξενούμενων στο δεύτερο ημίχρονο.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ.  Γιώργου Ασλανίδη με βοηθούς τους κ.κ.  Γιώργο Κουτσικανίδη, Βασίλη Λέφα.

Οι συνθέσεις των ομάδων
Ταύρος Ελάφου (Τόλης Μπαρμπαγεωργόπουλος ): Καλλιώρας,  Συρόπουλος (61΄  Καναπίτσας),  Τριανταφύλλου,  Ξενόπουλος,  Τσιρίμπασης (77΄  Άγγ.  Ζαμαντζάς),  Χ.  Τσαπράνης,  Πασχόπουλος (88΄  Λιανός),  Π.  Ζαμαντζάς,  Δημ.  Τσάτσος,  Διον.  Τσάτσος (88΄  Μποστανίτης),  Φακίτσας.
Κατερίνη FC (Γιάννης Βαρβούτης): Κουτσουδάκης,  Παναγιωτίδης,  Κωστίκος (88΄  Λυκόπουλος),  Μπόζογλου,  Στεφανίδης,  Ν.  Ζαμαντζάς,  Βελισσαρίδης (75΄  Ε.  Ελευθεριάδης),  Βαρβαρέζος,  Καζαντζίδης,  Ζαζόπουλος (75΄  Εμεξηζίδης),  Αμανατίδης (61΄  Α.  Ελευθεριάδης).