ΝΕΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΣΤΟΝ ΑΝΩ ΑΓΙΑΝΝΗ
Όπως επισημαίνει στη δήλωσή της η αρμόδια εντεταλμένη σύμβουλος Ροδή Ελευθεριάδου- Μελετλίδου: «Οι τοπικές κοινότητες ήταν η έκπληξη των φετινών προγραμμάτων δια βίου μάθησης, καθώς κάθε άλλο παρά συνηθισμένες δεν ήταν οι προτιμήσεις τους. Συγκεκριμένα, οι κάτοικοι του Άνω Αγιάννη έκριναν ως αναγκαιότητα την εκπαίδευση τους στις πρώτες βοήθειες, σκεπτόμενοι όχι μόνο τα οφέλη στην οικογένειά τους αλλά και στη δουλειά τους που ως επί το πλείστον είναι αγροτική. Εκπαιδευμένοι πολίτες σημαίνει ασφαλείς πολίτες και αυτό το παράδειγμα ας το ακολουθήσουμε όλοι μας».