Ισόπαλες με σκορ  2-2  αναδείχθηκαν η Ελπίδα Ανδρομάχης με την Ακαδημία Κατερίνης 2006  σε φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα που διεξήχθη το απόγευμα της Τρίτης στο γήπεδο της Ανδρομάχης.
Οι δύο ομάδες είχαν αρκετές (δικαιολογημένες) απουσίες παικτών, ενώ όσοι αγωνίστηκαν ικανοποίησαν με την απόδοσή τους.
Τα γκολ για την Ελπίς Ανδρομάχης τα σημείωσε ο Βασίλης Καραδήμος στο πρώτο ημίχρονο (13ο και 15ο λεπτό).
Για την Ακαδημία Κατερίνης 2006 σκόραραν στην επανάληψη οι Ιορδάνης Φωτιάδης με σουτ μειώνοντας το σκορ 2-1 στο 64ο λεπτό  και Μπράτσος με διαγώνιο πλασέ στο 72′   ισοφαρίζοντας στο τελικό 2-2.
Οι συνθέσεις των ομάδων
Ελπίς Ανδρομάχης (Βαγγέλης Τσιαμπέρας): Ματζόλης,  Κελέρογλου,  Κουκάρας,  Κουϊμτζίδης,  Τσέλα,  Τζιμόπουλος,  Ρ. Φωτόπουλος,  Γερ. Φωτόπουλος,  Μπούσιος,  Ταφραλής,  Καραδήμος.
Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Μαγιώνας,  Σταθουλόπουλος.
Ακαδημία Κατερίνης 2006 (Λευτέρης Φωτιάδης): Π. Φτεργιώτης,  Θεοφιλόπουλος,  Γ. Φτεργιώτης,  Γερακόπουλος,  Ζώρας,  Δ. Φτεργιώτης,  Ι. Δερμίσης,  Σιτμαλίδης,  Μπράτσος,  Ιορδ. Φωτιάδης,  Τζίτσας.
Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Χρυσίδης,  Φλουρής,  Χριστοφορίδης.