Η Ελπίς Ανδρομάχης νίκησε με το εμφατικό 5-0  τον Θερμαϊκό Κορινού στην έδρα του, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη την Παρασκευή υπό το φως των προβολέων.
Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο όπου εκτός από τα πέντε τέρματα που πέτυχαν, είχαν ακόμη και τρία δοκάρια αλλά και ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.
Φάσεις και τα γκολ

Μόλις στο 2ο λεπτό η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι, μετά το διαγώνιο σουτ από δεξιά που επιχείρησε ο Ρ. Φωτόπουλος.
Στο 17 ΄  πλασέ του Καραδήμου από θέση τετ α τετ, έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ ο γκολκίπερ του Θερμαϊκού.
Στο 30 ΄  διαγώνιο σουτ του Ρ. Φωτόπουλου, απέκρουσε σε κόρνερ ο Στεφανίδης.
Στο 31 ΄  πολύ καλό σουτ του Ρ. Φωτόπουλου, απομάκρυνε τη μπάλα με τα χέρια ο Στεφανίδης.
Στο 33 ΄ έγινε το 0-1 με δυνατό σουτ του  Ταφραλή έξω από την περιοχή.
Στο 35 ΄ διαγώνιο σουτ του Γερ. Φωτόπουλου από αριστερά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και σε δεύτερο χρόνο ο Μπούσιος σούταρε, η μπάλα αυτή τη φορά  βρήκε το αριστερό δοκάρι και έφυγε άουτ.
Στο 37 ΄ σουτ του Γερ. Φωτόπουλου, έδιωξε τη μπάλα με τα πόδια ο Στεφανίδης.
Στο 38 ΄ ο Γερ. Φωτόπουλος με σουτ από αριστερά έγραψε το 0-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 50 ΄ ο Τζιμόπουλος με σουτ έκανε το 0-3.
Στο 68 ΄ ο Καραδήμος με πλασέ διεύρυνε το σκορ σε 0-4.
Στο 83 ΄ ο Τσέλα με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-5.
Οι συνθέσεις των ομάδων
Θερμαϊκός Κορινού (Κώστας Τσέργας): Στεφανίδης,  Κυραϊλίδης,  Αναστ. Ταγκαλίδης,  Κουλουκουργιώτης,  Γονιάδης,  Χνούδας,  Προδρομίδης,  Παναγιωτίδης,  Σεϊταρίδης,  Μάντζιος,  Αρσένης.
Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Σαλκάμης,  Αντωνιάδης,  Αστ. Κατσούλης,  Σπανός,  Γεσίλι,  Καμτζίου,  Ουρούτσι,  Μητσιόπουλος,  Αλχαζίδης.
Ελπίς Ανδρομάχης (Βαγγέλης Τσιαμπέρας): Γκιλιάβας,  Βογιατζής,  Κουϊμτζίδης,  Μαγιώνας,  Παπαζήσης,  Τζιμόπουλος,  Μπούσιος,  Ρ. Φωτόπουλος,  Γερ. Φωτόπουλος,  Καραδήμος,  Ταφραλής.
Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Κελέρογλου,  Κουκάρας,  Ορ. Λάμο,  Ερμ. Λάμο,  Τσέλα,  Ραφτόπουλος.