Σε χθεσινό φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα που διεξήχθη στον Κορινό, ο τοπικός Θερμαϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Ταύρο Ελάφου.

Οι γηπεδούχοι, του Κώστα Τσέργα, άνοιξαν το σκορ 1-0 με τέρμα του Δημήτρη Προδρομίδη έπειτα από σουτ μόλις στο 4ο λεπτό, ενώ στο 60ο λεπτό ο έμπειρος Μπάμπης Ζαπουνίδης με σουτ πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στο 63΄ και στο 65΄ ο Χρήστος Πασχόπουλος με δύο προσωπικά τέρματα, το πρώτο με εύστοχο πλασέ και το δεύτερο με δυνατό σουτ, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Οι συνθέσεις

Θερμαϊκός Κορινού (Κώστας Τσέργας): Αλ. Ταγκαλίδης, Σπανός, Υφαντίδης, Γκαντάς, Δ. Μαυρίδης, Χνούδας, Προδρομίδης, Παναγιωτίδης, Τσιριπίδης, Αλχαζίδης, Αναστ. Ταγκαλίδης.
Αγωνίστηκαν ακόμη οι Αντωνιάδης, Γονιάδης, Ουρούτσι, Σεϊταρίδης, Καμτζίου, Κουλουκουριώτης, Ζαπουνίδης, Μητσιόπουλος.

Ταύρος Ελάφου (Τόλης Μπαρμπαγεωργόπουλος): Τσιλίκωφ, Συρόπουλος, Φακίτσας, Ξενόπουλος, Σκουμπόπουλος, Π. Ζαμαντζάς, Πασχόπουλος, Τσιρίμπασης, Κατσαβάκης, Χ. Τσαπράνης, Δημ. Τσάτσος.
Αγωνίστηκαν ακόμη οι Άγγ. Ζαμαντζάς, Καμόλλι, Κ. Τσιγκαρόπουλος, Κατανάς.

Ο ΓΑΣ Ταύρος Ελάφου ευχαριστεί την διοίκηση του Θερμαϊκού Κορινού για την εξαιρετική φιλοξενία και τους εύχεται Καλή Χρονιά με υγεία και γρήγορα η ομάδα τους να επιστρέψει στις επιτυχίες.