Ούτε το βαρύ γήπεδο, ούτε η εμπειρία και η δύναμη της φιλοξενούμενης ομάδος μπόρεσαν να σταματήσουν το σερί των μικρών του Εθνικού Ν. Κεραμιδιού, που έδειξαν ότι εκτός απο τεχνική και ταλέντο, έχουν και δύναμη να αντιπαραθέσουν σε δυνατούς αντιπάλους.Επαιξαν καλά και δυνατά και πέτυχαν την τρίτη σερί νίκη, αυτή… τη φορά με αντίπαλο τον Διγενή Αλωνίων που τον υπέταξαν με σκόρ 1-0.

Ο Εθνικός  ήταν καλύτερος για άλλο ένα παιγνίδι, έπαιξε και δυνατά και καλά, ήταν ο κυρίαρχος του παιγνιδιού και δίκαιος νικητής, χωρίς μάλιστα να κινδυνεύσει ιδιαίτερα η εστία του, αφού σε δύο καλές φάσεις που δημιούργηε η φιλοξενούμενη ομάδα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων είπε παρόν και έδιωξε την μπαάλλα σε κόρνερ. Στο πρώτο ημίχρονο έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες, δέν πέτυχε όμως γκόλ.Παρά το βαρύ τεραίν οι παίκτες του Εθνικού, κυκλοφόρησαν την μπάλλα και έδειξαν ότι βρίσκονται σε πολύ καλό δρόμο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός στο πρώτο δεκάλεπτο μπήκε λίγο μουδιασμένος και εκεί οι φιλοξενούμενοι απείλησαν την εστία του Τσαουσίδη. Γρήγορα όμως οι πιτσιρικάδες συνήλθαν, ανέβασαβ σιγά σιγά την απόδοσή τους, πήραν τα ηνία του παιγνιδιού, άρχισαν να ανπτύσονται σωστά και πίεσαν ψηλά την αντίπαλη ομάδα, που αναγκαστικά έκανε λάθη.

Εχασε δύο καλές ευκαιρίες μία με το Μάριο Χατηκωσταντίνου και μία με τον Σταθακόπουλο.Το δυνατό παιγνίδι των αντιπάλων έφερε πολλά φάουλ υπέρ της τοποικής ομάδος και σε ένα απο αυτό ο Γρηγόρης Μυστακίδης σημάδεψε το γάμα του αντίπαλου τερματοφύλακα στο 75 και έκανε το 1-0 , που ήταν και το τελικό σκόρο του αγώνα. Πολύ καλή απόδοση είχε η διαιτητική τριπλέτα των κκ  ΑΣΛΑΝΙ ΔΗ ΠΑΤΣΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔ Η.4