aep-filikoΦιλική ήττα από Σοχό
ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 1-2

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στην δεύτερη φιλική αναμέτρηση από τον Εθνικό Σοχού με 1-2. Άν και προηγήθηκε στο σκορ με ένα πολύ όμορφο γκολ του Γιόβτσεφ Στάνγκο δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα που είχε στο πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη δέχτηκε δυο γκολ και διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.
Στο 25’ μετά από ωραία ενέργεια του Βεϊδαμενίδη από αριστερά πάσαρε στον Γιόβτσεφ που με ένα πολύ όμορφο διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του τερματοφύλακα του Εθνικού Σοχού και έγραψε το 1-0.
Στο 53’ εκτέλεση φαουλ από τον Εθνικό Σοχού και ο Σίμος σηκώθηκε ανενόχλητος μέσα στην περιοχή και με κεφαλιά έκανε το 1-1.
Στο 83’ μετά από κάθετη πάσα ο Καφετζής βγήκε τετ α τετ με τον Ίτσιο και με ψηλοκρεμαστό πλασέ σημείωσε το 1-2
Στο 87’ ο Μποταϊτης εκτέλεσε φαουλ και η μπάλα μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα χτύπησε στο δοκάρι στην επιστροφή της ο Κυρτέγος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσαϊτ.

ΑΕ Ποντίων: Παπατολίκας (67’ Ίτσιος) Παπαδόπουλος (76’ Πανανός) Γούλας (57’ Σταφίδας) Φωτιάς (57’ Μπαγλαρίδης) Λιόλιος (70’ Μυστακίδης) Μιχαηλίδης Μ. (46’ Κούρτογλου) Μιχαηλίδης Δ. (46’ Κυρτέγος- Κεστελίδης (63’ Μποταϊτης) Βεϊδαμενίδης (63’ Διαμάντης) Σαββίδης (67’ Γούτσιος) Γιόβτσεφ (63’ Βελώνης)