Κατάφερε και πήρε τον βαθμό η ομάδα του Λόφου σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα.
Ένα παιχνίδι με πολύ ένταση και πολλά νεύρα διεξήχθη στον άνω Άγιο Ιωάννη ανάμεσα στην τοπική Πίνδο και τον Γεωργάκη Ολύμπιο Λόφου για την 2η αγωνιστική των playoff ανόδου της Β’ ΕΠΣ Πιερίας. Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν ανώτεροι στο παιχνίδι και το αποτέλεσμα φαίνεται να τους αδικεί, καθώς άξιζαν τους τρείς βαθμούς την νίκης απέναντι στην ομάδα του Λόφου που δεν κατάφερε να κάνει κάτι ουσιώδες στην αναμέτρηση εκτός το γκόλ της ισοφάρισης που ήταν και η μοναδική τελική στην εστία. Το 1-1 πού ηταν και το τελικό αποτέλεσμα ήρθε μέσα στην σύγχυση και τα νεύρα μετά τις αποβολές με απευθείας κόκκινη κάρτα των Μπαμίχα από πλευράς Λόφου και τον Γιάννη από πλευράς Πίνδου.
Η εξέλιξη του αγώνα:
8′ έπειτα από διώξιμο των γηπεδούχων ο Γιάννης βρέθηκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, χωρίς όμως να πιάσει καλά το σουτ, με αποτέλεσμα να περάσει η φάση ανεκμετάλλευτη.
17′ εκτέλεση κόρνερ για την ομάδα του Λόφου δεν απομάκρυναν καλά οι γηπεδούχοι με την μπάλα να φτάνει στον Τζήκα, αλλά αυτός να σουτάρει απογοητευτικά άουτ.
20′ ο Παπαζήσης θα πάρει την κεφαλιά, ο Γιάννης θα βρεθεί στην μεγάλη περιοχή και με σούτ στην κίνηση θα κάνει το 1-0 για την Πίνδο.
21′ σούτ του Ευαγγελόπουλο, η μπάλα αρκετά ψηλά άουτ.
27′ εκτέλεση φάουλ του Ευαγγελόπουλου η μπάλα άουτ.
28′ σούτ του Ναλμπαντίδη η μπάλα θα περάσει άουτ.
34′ σούτ του Κώστα, ο Σιούντας θα βάλει την κόντρα και θα διώξει σε κόρνερ.
Ημίχρονο 1-0

51′ κίτρινη κάρτα στον Τζήκα για φάουλ.
53′ εκτέλεση φάουλ του Ευαγγελόπουλου η μπάλα άουτ.
56΄ κίτρινη κάρτα στον κ.Παπαγιαννούλη, προπονητή των γηπεδούχων.
57′ επέλαση του Ναλμπαντίδη από αριστερά, ο Σιούντας θα κόψει σωτήρια σε κόρνερ.
57′ ο κ.Παπαγιαννούλης θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
61′ κίτρινη κάρτα στον Κακκάρα για διαμαρτυρία.
66′ απευθείας κόκκινη κάρτα στους Γιάννη και Μπαμίχα, για αψιμαχία που είχαν μεταξύ τους.
73′ ο Ναλμπαντίδης με σούτ στην κίνηση θα ισοφαρίσει σε 1-1 για τον Λόφο.
90+1′ μεγάλη επέμβαση του Κωνσταντινίδη σε σούτ του Ναλμπαντίδη.
90+3′ σούτ του Lleshaj η μπάλα άουτ.
90+4′ ένα ακόμη σούτ του Lleshaj, χωρίς να βρεί στόχο.
90+5′  ο Τζήκας θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.
Τελικό σκόρ 1-1