Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε εντός έδρας τoν Ερμή Εξοχής, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής της Α΄ Ε.Π.Σ. Πιερίας.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Κούρτογλου μπήκε δυνατά από το ξεκίνημα του παιχνιδιού και κατάφερε να προηγηθεί στο 10ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Κυρτέγου και κεφαλιά του Μπενίσκου, ο Τροίρης πέτυχε το 1-0. Η ομάδα συνέχισε να πιέζει και να δημιουργεί ευκαιρίες απέναντι στο μαχητικό σύνολο του Γιώτη Παρασίδη και πέτυχε το 2-0, στο 44ο λεπτό, μετά από κόρνερ του Κυρτέγου και ωραία κεφαλιά του Δημητρίου.

Στο 2ο ημίχρονο, το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε. Η Α.Ε. Καρίτσας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και τελικά το 3-0 πέτυχε ο Κούμπουλα στο 78ο λεπτό, μετά από εκπληκτική ασίστ του Κυρτέγου.

Η ομάδα της Καρίτσας αγωνίστηκε με τους: Παπατολίκα, Δημητρίου, Λαγδάρη, Τροίρη, Κωτσιόπουλο, Δημητρουλόπουλο, Σαμανίδη, Οικονόμου, Καραγκούνη, Κυρτέγο και Μπενίσκο.

Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι:  Δαλαμήτρας, Κούμπουλα, Μητράκας και Τσιώμης.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας εύχεται στην ομάδα του Ερμή Εξοχής καλή πορεία στη συνέχεια του Πρωταθλήματος και να πετύχει τους στόχους της.