Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε εκτός έδρας τoν Εθνικό Ν. Τραπεζούντας, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής της Α΄ Ε.Π.Σ. Πιερίας.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Κούρτογλου μπήκε δυνατά από το ξεκίνημα του παιχνιδιού και κατάφερε να σκοράρει 3 γκολ στο 1ο ημίωρο του αγώνα. Ο Μπενίσκος άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό, με ωραίο πλασέ, ενώ ο αρχηγός της ομάδας Κυρτέγος πέτυχε το 0-2 στο 20ο λεπτό, μετά από υπέροχη ομαδική προσπάθεια και εξαιρετικό τελείωμα. Στο 30ο λεπτό, ο Δημητρίου πέτυχε το 3-0, με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κυρτέγου.

Στο 2ο ημίχρονο, το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε. Η ομάδα της Καρίτσας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο το 3-0 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Η Α.Ε. Καρίτσας αγωνίστηκε με τους: Παπατολίκα, Δημητρίου, Λαγδάρη, Τροίρη, Κωτσιόπουλο, Δημητρουλόπουλο, Μακράκη, Οικονόμου, Καραγκούνη, Κυρτέγο και Μπενίσκο.

Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι: Μητράκας, Κούμπουλα, Δαλαμήτρας και Γκανάβας.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας εύχεται στην ομάδα του Εθνικού Ν. Τραπεζούντας καλή πορεία στη συνέχεια του Πρωταθλήματος και να πετύχει τους στόχους της.