Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση του πρωταθλήματος της Γ΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας που διεξήχθη στο  ”Γεώργιος Ασλανίδης”  μεταξύ των Ρομά Κατερίνης και του Ταύρου Ελάφου καθώς οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς και τις εντυπώσεις στο ισόπαλο 1-1,  για την 12η αγωνιστική.
Το στείρο από φάσεις και γκολ πρώτο ημίχρονο ήταν άκρως ισορροπημένο πάνω σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο,  ενώ η επανάληψη είχε τα γκολ και αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν στο τελικό ισόπαλο αποτέλεσμα 1-1,  που πάντως κρίνεται δίκαιο απέναντι σε δύο πολύ καλές ομάδες της κατηγορίας.
Με την μοιρασιά των βαθμών,  οι Ρομά Κατερίνης,  του Χρήστου Παπαγιάννη,  υποχώρησαν στην 3η θέση του πίνακα έχοντας 28 βαθμούς,  αντίθετα με τον Ταύρο Ελάφου ο οποίος παρέμεινε στην 4η θέση της κατάταξης με συγκομιδή τους 26 πόντους.
Φάσεις και τα γκολ

Στο 25΄  σουτ του Θ.  Καραγκούνη από καλή θέση,  η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Ίτσιου άουτ.
Στο 46΄  σέντρα του Δ.  Καραγκούνη από την αριστερή πτέρυγα με αποδέκτη της μπάλας τον Σάββα Γιαζιτζόγλου  ο οποίος με υπέροχο πλασέ εντός μικρής περιοχής άνοιξε το σκορ για τους Ρομά 1-0,  παρά την προσπάθεια του γκολκίπερ του Ταύρου.
Στο 66΄  ο Ι.  Δημητρίου πλάσαρε,  όμως ο Ίτσιος παραχώρησε τη μπάλα κόρνερ.
Στο 72΄  διαγώνιο σουτ πλασέ του Π.  Δημητρίου,  η μπάλα έφυγε μόλις άουτ από το αριστερό δοκάρι του Ίτσιου.
Στο 78΄  ο Βελώνης απώλεσε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση καθώς δεν βρήκε δίχτυα από θέση τετ α τετ σε πλασέ του.
Στο 85΄  σέντρα του Π.  Καραγκούνη από αριστερά,  κεφαλιά του Γ.  Δημητρίου,  η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
Στο 88΄  από την εξαιρετική επέλαση του Παπαγιαννόπουλου από αριστερά και καλοζυγισμένη σέντρα στην καρδιά της άμυνας των Ρομά,  ο Χρήστος Βελώνης με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καλιώρα ισοφαρίζοντας το σκορ στο τελικό 1-1.
Στο 90΄  σέντρα γέμισμα του Παπαδόπουλου,  γυριστή κεφαλιά του Βελώνη,  η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Καλιώρα άουτ.
Στις καθυστερήσεις του ματς,  ο Ι.  Δημητρίου από πλεονεκτική θέση σούταρε ψηλά άουτ.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ.  Αλέξανδρος Αδαμαντίδης με βοηθούς τους κ.κ.  Άγγελο Χατζηγιάννη,  Μάριο Ραντάνι.
Οι συνθέσεις των ομάδων
Ρομά Κατερίνης:  Καλιώρας,  Φ.  Καναπίτσας,  Δ.  Καραγκούνης,  Ι.  Καραγκούνης,  Δ.  Καναπίτσας,  Ι.  Δημητρίου,  Γιαζιτζόγλου,  Θ.  Καραγκούνης,  Γ.  Δημητρίου,  Π.  Δημητρίου,  Π.  Καραγκούνης.
Ταύρος Ελάφου:  Ίτσιος,  Ζαμαντζάς,  Παπαδόπουλος,  Τριγωντζής  (84΄  Γράψας),  Βελώνης,  Παπαγιαννόπουλος,  Συρόπουλος,  Κοσμίδης,  Σταθακόπουλος,  Γκουτζιάνας,  Τσιγκαρόπουλος  (65΄  Λιανός).