Ο Πιερικός Αρχέλαος επικράτησε με 65-66 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο το οποίο βρήκε το Πιερικό Αρχέλαο να προηγείται με 14-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος πήρε τον έλεγχο ου παιχνιδιού και η ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου τον βρήκε να προηγείται με 34-29.

Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε στην ομάδα της Κατερίνης, η οποία όχι μόνο κάλυψε τη διαφορά, αλλά πήρε και το προβάδισμα και το τέλος της περιόδου τη βρήκε μπροστά στο σκορ με 48-52.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαν πόντο πόντο με τον Πιερικό Αρχέλαο να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 65-66.

Διαιτητές: Καλέσης – Τσοχαταρίδης.

Δεκάλεπτα: 14-17, 34-29, 48-52, 65-66.

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κοτλέας): Στοΐτσης 9, Κουτρουλός, Πέτσος 8 (1), Στεργιόπουλος, Παρτσαλάκης, Παπαμανώλης 13 (1), Παναγιωτίδης 8, Παπαδόπουλος 7 (1), Μόσχου 5, Ποζουκίδης 4, Γκιώσης Ι. 8, Γκιώσης Ρ. 3.

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Τοπούζης): Σκρέτας 7, Χατζηαγοράκης 3, Τζιοβάρας 11 (1), Λαγαμτζής 1, Φανούλης 2, Ζησόπουλος 17 (3), Σφήκας, Καλλιφατίδης 21 (3), Ζαρκανέλας 4, Κουπάντσης.