ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ!!!
Του δημοσιογράφου Νίκου Κολίτση
Ο ποδοσφαιριστής Κυριάκης, της Αναγέννησης Άρτας, αντιδρώντας στην αλλαγή του, στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (με το σκορ στο 1-0 υπέρ του Σβορώνου), “εκσφενδόνισε” την μπάλα στην κερκίδα, η οποία κατέληξε στο πρόσωπο μιας άτυχης γυναίκας (σ.σ. μητέρας ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων), με αποτέλεσμα να κληθεί εσπευσμένα ο γιατρός του αγώνα για να αποφορτίσει τη γυναίκα από το ισχυρό σοκ και να προσφέρει τις πρώτες βοήθειες (σ.σ. η ίδια μεταφέρθηκε προληπτικά στο νοσοκομείο). Τα rock κατάλοιπα αυτού του γεγονότος, επί της οθόνης παρακαλώ!
Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος, ο Kυπαρίσσης πέτυχε και τα δύο γκολ των γηπεδούχων, ένα σε κάθε ημίχρονο, για το τελικό 2-0 του ΓΑΣ Σβορώνου απέναντι στην Αναγέννηση Άρτας, στη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής κατηγορίας στον 2ο όμιλο.