Ο Αιγινιακός επικράτησε με 50-80 του Εδεσσαϊκού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας, σε αγώνα για τη 14η αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Αιγινιακός παρουσιάστηκε σοβαρός από το ξεκίνημα της αναμέτρησης επιβεβαιώνοντας και στο παρκέ τον τίτλο του απόλυτου φαβορί για τη νίκη, που είχε πριν τον αγώνα και προηγήθηκε με 6-21 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Εδεσσαϊκός ισορρόπησε το παιχνίδι με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 20-33.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ηλία Λοτζανιώτη διεύρυναν συνεχώς το προβάδισμά τους φτάνοντας εύκολα και δίκαια στη νίκη με το τελικό 50-80.

Διαιτητές: Καραμανλής – Μποΐτσης.

Δεκάλεπτα: 6-21, 20-33, 36-57, 50-80.

Εδεσσαϊκός BC (Ροδοβίτης): Τσάμης 6, Γάτσος 15, Πασχαλίδης, Σταμπουλής 7, Αδάμ 4, Κατσάρας, Ξυλουργίδης, Αβραμίδης 6, Κεχαγιόγλου 12 (1).

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 23 (3), Αργυρόπουλος 24 (3), Κοιλιάς 6, Βουλτσίδης 13, Μελίδης 14, Βουτσακόπουλος, Γιουμούκης, Καλαβρινός, Κομπατσιάρης.