Scroll to top

Μπάσκετ: Εδεσσαϊκός BC – ΑΟΚ Αιγινιακός 50-80


- 14 Ιανουαρίου 2019

  •  

    Ο Αιγινιακός επικράτησε με 50-80 του Εδεσσαϊκού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας, σε αγώνα για τη 14η αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΚΕΜ.

    Ο Αιγινιακός παρουσιάστηκε σοβαρός από το ξεκίνημα της αναμέτρησης επιβεβαιώνοντας και στο παρκέ τον τίτλο του απόλυτου φαβορί για τη νίκη, που είχε πριν τον αγώνα και προηγήθηκε με 6-21 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

    Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Εδεσσαϊκός ισορρόπησε το παιχνίδι με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 20-33.

    Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ηλία Λοτζανιώτη διεύρυναν συνεχώς το προβάδισμά τους φτάνοντας εύκολα και δίκαια στη νίκη με το τελικό 50-80.

    Διαιτητές: Καραμανλής – Μποΐτσης.

    Δεκάλεπτα: 6-21, 20-33, 36-57, 50-80.

    Εδεσσαϊκός BC (Ροδοβίτης): Τσάμης 6, Γάτσος 15, Πασχαλίδης, Σταμπουλής 7, Αδάμ 4, Κατσάρας, Ξυλουργίδης, Αβραμίδης 6, Κεχαγιόγλου 12 (1).

    ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 23 (3), Αργυρόπουλος 24 (3), Κοιλιάς 6, Βουλτσίδης 13, Μελίδης 14, Βουτσακόπουλος, Γιουμούκης, Καλαβρινός, Κομπατσιάρης.

     

    Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

    ΚΣ Αετοί Βέροιας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 63-59
    Εδεσσαϊκός BC – ΑΟΚ Αιγινιακός 50-80
    ΠΑΣ Αετός Κιλκίς – ΦΟ Αριδαίας 67-83
    ΑΓΕ Πιερίας – ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 75-59
    ΓΑΣΠ Πάνθηρες – ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 74-63
    ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών – ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας 76-50

     

    Βαθμολογία (13 αγώνες)

    1 .ΑΣ Αλεξάνδρειας 23*
    2. ΦΟ Αριδαίας 23*
    3. ΚΣ Αετοί Βέροιας 22*
    4. ΑΓΕ Πιερίας 22
    5. ΑΟΚ Αιγινιακός 20*
    6. ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών 19*
    7. ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα 17**
    8. ΓΑΣΠ Πάνθηρες 17*
    9. ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας 17*
    10. ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 15*
    11. ΠΑΣ Αετός Κιλκίς 14*
    12. ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 13*
    13. Εδεσσαϊκός BC 12*

    *12 αγώνες
    **11 αγώνες

     

    Η επόμενη αγωνιστική (15η – 19.01.2019)

    18:00 ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών – ΚΣ Αετοί Βέροιας
    18:00 ΑΟΚ Αιγινιακός – ΠΑΣ Αετός Κιλκίς
    18:00 ΦΟ Αριδαίας – ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών
    20:00 ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα – ΓΑΣΠ Πάνθηρες
    20:00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – Εδεσσαϊκός BC
    20:30 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας – ΑΓΕ Πιερίας

     

  • Δείτε επίσης...