Ο Ορφέας Κατερίνης ηττήθηκε με 39-16 από τον Εθνικό Κοζάνης, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κοζάνης, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Γυναικών.

Ο Εθνικός Κοζάνης πήρε από την αρχή της αναμέτρησης το προβάδισμα, ωστόσο ο Ορφέας παρουσιάστηκε ανταγωνιστικός για είκοσι λεπτά, παραμένοντας κοντά στο σκορ, με το γηπεδούχο να ξεφεύγει στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, η ολοκλήρωση του οποίου βρήκε τον Εθνικό Κοζάνης να προηγείται με 15-6.

Η νεανική ομάδα της Κατερίνης και στο πρώτο δεκάλεπτο του δεύτερου ημιχρόνου ήταν ανταγωνιστική διατηρώντας τη διαφορά σε σταθερά επίπεδα, ωστόσο στην συνέχεια ο γηπεδούχος ξέφυγε στο σκορ κι έφτασε στην επικράτηση με το τελικό 39-16.

Διαιτητές: Μαυρίδης – Τομίδης.

Δίλεπτα: 3-1.
Πέναλτι: 3/3 – 4/5.

Πεντάλεπτα: 3-1, 4-2, 7-3, 11-5, 13-6, 15-6 (ημ.), 19-7, 20-9, 26-9, 30-12, 35-14, 39-16.

ΦΣ Εθνικός Κοζάνης (Κιοσές): Ιωαννίδου 1, Κουντουρά, Καραγιαννίδου 6, Χατζηιωάννου 3, Μπούκου 7, Γκιάτα 6, Φλώρου, Μουρατίδου 7, Χατζησαββίδου 2, Κούρου 3, Γκαμπούρα 2, Αργύρη 2, Μπούρου, Σούλιου.

ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης: Ασαρίδου, Κουτσιμάνη 1, Στρογγυλού, Κούρτη 1, Κακάνη 9, Γεωργιάδου, Μητσάλα 2, Κιρτάτζε Σ., Κιρτάτζε Μ., Βαμβακάκη, Hyko 3, Κιουρτζίδου.