Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε εντός έδρας τον ΓΑΣ Σβορώνου, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Α΄ Ε.Π.Σ. Πιερίας. Η ομάδα του Διονύση Τοκατλίδη επικράτησε με 2-0, επί της μαχητικής και αξιόμαχης ομάδας του Δημήτρη Παυλίδη.

Στο 1ο ημίχρονο, η ομάδα μας απώλεσε πολλές ευκαιρίες, κυρίως λόγω των εντυπωσιακών αποκρούσεων του τερματοφύλακα Σακελλαρίδη. Το σκορ άνοιξε, στο 47ο λεπτό, ο αρχηγός της ομάδας μας, Δ. Κυρτέγος, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Μπενίσκος. Μέσα σε 2 λεπτά, ο Κυρτέγος διπλασίασε τα προσωπικά του γκολ, με πολύ ωραίο πλασέ. Στη συνέχεια, η ομάδα μας είχε δοκάρι με τον Κυρτέγο, ενώ έχασε και αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει το δείκτη του σκορ.

Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Παπατολίκα, Δαλαμήτρα, Τασίδη, Κωτσιόπουλο, Σαμανίδη, Τσιώμη, Τροίρη, Μακράκη, Γκανάβα, Κυρτέγο και Κυπαρίσση. Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι: Μπενίσκος, Λαγδάρης, Οικονόμου και Μητράκας.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας εύχεται στον ΓΑΣ Σβορώνου καλή πορεία στη συνέχεια του πρωταθλήματος και να πετύχει τους στόχους του.

Ευχαριστούμε ολόθερμα τους φιλάθλους μας, που για ακόμη μια φορά γέμισαν τις κερκίδες του γηπέδου, στηρίζοντας την προσπάθεια της ομάδας μας.

Το Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου, η ομάδα μας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άρη Κοκκινοπλιτών, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Πιερίας.