Το χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ελληνορωμαϊκής Πάλης Παίδων στην πόλη των Σερρών, για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, κατέκτησε ο αθλητής των «Ολύμπιων» Κατερίνης Ιακωβίδης Τάσος, μετά από 3 νικηφόρους αγώνες στα 51 κιλά.

Στην ίδια διοργάνωση το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε στην βαριά κατηγορία των 110 κιλών, μετά από 3 νίκες και 1 ήττα, ο Λυκόπουλος Κώστας.

Στα 92 κιλά το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Αχιλλέας Χρυσίδης μετά από 4 νίκες και 1 ήττα.

Στα 51 κιλά επίσης άλλο ένα χάλκινο μετάλλιο για τους «Ολύμπιους» και την πόλη της Κατερίνης έφερε αυτήν την φορά ο Κοκτσίδης Γιάννης.

Οι αθλητές της ομάδας συνεχίζουν την προετοιμασία τους καθημερινά τα απογεύματα στο προπονητήριο της ομάδας στο ΤΕΙ Κατερίνης, έναντι του πρώην ΕΟΠΥΥ Κατερίνης, Κανελλόπουλου 2. για τους επόμενους αγώνες που θα είναι σε ένα μήνα.