Ο ΣΦΚ Πιερικός στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ΄ εθνικής ερασιτεχνικής κατηγορίας φιλοξένησε στο Α΄ ΔΑΚ Κατερίνης την ομάδα του Ατρόμητου Παλαμά.

Ο προπονητής του συλλόγου Σάκης Παπαβασιλείου επέλεξε για την αρχική ενδεκάδα τους: Γουναρίδη, Λαζαρίδη, Τακίδη, Ρογγότη, Τουλίκα Β., Μακρή, Πετράκο, Παπαδόπουλο, Μηλιώτη, Σαχινίδη και Μπενίσκο.

Η ομάδα του Πιερικού είχε την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα καθ’ όλη την διάρκειά του και θα μπορούσε να έχει ανοίξει νωρίς το σκορ όταν στο 18΄ ακυρώθηκε καθαρό γκολ του Παπαδόπουλου ως οφσάιντ. Επίσης κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου δεν δόθηκαν δυο φάσεις που ελέγχονται για πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πιερικού μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με το ίδιο πάθος και ζήλο και κατάφερε να σημειώσει δύο τέρματα με τους Μηλιώτη στο 51΄, μετά από πάσα του Παπαδόπουλου, με σουτ και στο 55΄ ο Σαχινίδης γύρισε την μπάλα και ο Παπαδόπουλος με μονοκόμματο βολέ έκανε το 2-0 για τον Πιερικό.

Για την ομάδα του Πιερικού έπαιξαν και οι: Ιβανίδης, Κυπαρίσσης, Κριεμάντι και Δεμηρτζόγλου.

Ο ΣΦΚ Πιερικός, διοίκηση, τεχνικό επιτελείο και παίκτες ευχαριστούν θερμά όλους τους φιλάθλους που παραβρέθηκαν στο γήπεδο και βοήθησαν με τον παλμό τους σαν 12ος παίκτης.