Scroll to top

Το εξαιρετικό promo video της FIBA σε Αντετοκούνμπο και Εθνική – Το πλήρες πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων


- 28 Αυγούστου 2019

  •  

     

    Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είναι η μεγάλη ατραξιόν του Μουντομπάσκετ της Κίνας γεγονός που οι διοργανωτές γνωρίζουν πολύ καλά. Η FIBA δημιούργησε ένα εξαιρετικό promo video με θέμα την Εθνική Ελλάδας και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

    Στο βίντεο, ένα κοριτσάκι σε κάποιο βαγόνι του μετρό διαβάζει κώμικ με ήρωα τον Γιάννη και μονολογεί: «Θα σας πω για τον Greek Freak. Όταν θέλει την μπάλα την κερδίζει, όταν θέλει να σκοράρει, σκοράρει. Φέτος το καλοκαίρι ο Greek Freak έρχεται να κερδίσει και δεν τον σταματάει τίποτα».

    Τότε εμφανίζεται στην απέναντι θέση ο Γιάννης που λέει: «Η Ελλάδα είναι έτοιμη, θα σας δούμε στην Κίνα» .

    Δείτε το εξαιρετικό βίντεο που ανάρτησε πριν από λίγο η Ελληνική Ομοσπονδία στο twitter:

     

     

    Το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων

    Το πρώτο παιχνίδι της επίσημης αγαπημένης είναι προγραμματισμένο για την Κυριακή (1/9) απέναντι στο Μαυροβούνιο. Η Εθνική βρίσκεται σε όμιλο με αντιπάλους το Μαυροβούνιο, τη Βραζιλία και τη Νέα Ζηλανδία και είναι το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση.

    Όλο το τουρνουά θα μεταδοθεί από τις τηλεοπτικές συχνότητες της ΕΡΤ, είτε μέσω του ERT SPORTS, είτε μέσω της ΕΡΤ 2, είτε μέσω της ΕΡΤ 3, ενώ τα λιγότερο εμπορικά παιχνίδια θα είναι διαθέσιμα μέσω του ert.gr, στην επίσημη ιστοσελίδα της ΕΡΤ.

    Η Εθνική θα ριχτεί στη μάχη του Παγκόσμιου Κυπέλλου την Κυριακή 1η Σεπτεμβρίου στις 15.00, οπότε θα αναμετρηθεί με το Μαυροβούνιο, ενώ η συνέχεια θα δοθεί στις 3 του μήνα με τη Βραζιλία και πάλι στις 15.00 και τέλος την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου με τη Νέα Ζηλανδία στις 15.00. Και όλα τα ματς της «γαλανόλευκης» θα μεταδοθούν από το ERT SPORTS.

     

    Το πρόγραμμα του Παγκόσμιου Κυπέλλου

    Σάββατο 31 Αυγούστου

    10.30: Ανγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ 2

    11.00: Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr

    11.30: Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS

    11.30: Ιράν – Πόρτο Ρίκο, ert.gr

    14.30: Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ 3

    15.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS

    15.30: Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ 2

    15.30: Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr

     

    Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

    10.30: Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr

    11.00: Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS

    11.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr

    11.30: Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2

    14.30: Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr

    15.00: Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

    15.30: Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ 2

    15.30: Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ 3

     

    Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

    10.30: Ιταλία – Ανγκόλα, ΕΡΤ 2

    11.00: Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr

    11.30: Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

    11.30: Τυνησία – Ιράν, ert.gr

    14.30: Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 3

    15.00: Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ 2

    15.30: Πόρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS

    15.30: Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

     

    Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

    10.30: Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr

    11.00: Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

    11.30: Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ 2

    11.30: Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr

    14.30: Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ 3

    15.00: Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS

    15.30: ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ 2

    15.30: Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

     

    Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

    10.30: Ανγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2

    11.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr

    11.30: Πόρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS

    11.30: Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr

    14.30: Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ 2

    15.00: Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr

    15.30: Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

    15.30: Ισπανία – Ιράν, ert.gr

     

    Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

    10.30: Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr

    11.00: Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

    11.30: Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ 2

    11.30: Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr

    14.30: Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ 3

    15.00: Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

    15.30: ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2

    15.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

     

    Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

     

    Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3

    15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

     

    Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

     

    Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

    10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3

    15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

     

    Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

    14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

    16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

     

    Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

    14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

    16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

     

    Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

    14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

    16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

     

    Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

    11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

    15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

     

    Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

    11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS

    15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

     

    Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

    11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS

    15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

     

    Οι όμιλοι

    Οι όμιλοι στο Μουντομπάσκετ έχουν ως εξής:

    Αναλυτικά οι όμιλοι:

    Α’ Όμιλος: Ακτή Ελαφαντοστού, Πολωνία, Βενεζουέλα, Κίνα

    Β’ όμιλος: Ρωσία, Αργεντινή, Κορέα, Νιγηρία

    Γ’ όμιλος: Ισπανία, Ιράν, Πουέρτο Ρίκο, Τυνησία

    Δ’ όμιλος: Ανγκόλα, Φιλιππίνες, Ιταλία, Σερβία

    Ε’ όμιλος: Τουρκία, Τσεχία, ΗΠΑ, Ιαπωνία

    Στ’ όμιλος: Ελλάδα, Νέα Ζηλανδία, Βραζιλία, Μαυροβούνιο

    Ζ’ όμιλος: Δομινικανή Δημοκρατία, Γαλλία, Γερμανία, Ιορδανία

    Η’ όμιλος: Καναδάς, Σενεγάλη, Λιθουανία, Αυστραλία

     

  • Δείτε επίσης...

  • error: Το περιεχόμενο είναι προστατευμένο!