Scroll to top

Το πανόραμα του Μουντιάλ 2018: Αποτελέσματα, επόμενοι αγώνες, βαθμολογίες


- 17 Ιουνίου 2018

  • Δείτε τι έχει γίνει μέχρι τώρα, τα επόμενα ματς και την πορεία έως τον τελικό.

    1ος όμιλος
    1η αγωνιστική (14-15/06)
    Ρωσία – Σαουδική Αραβία       5-0
    Αίγυπτος – Ουρουγουάη          0-1

    Ομάδες                        N-Ι-Η        Τέρματα   Βαθμοί
    1. Ρωσία                      1-0-0             5-0           3
    2. Ουρουγουάη          1-0-0             1-0           3
    3. Αίγυπτος                 0-0-1             0-1           0
    4. Σαουδική Αραβία  0-0-1            0-5           0

    2η αγωνιστική (19-20/06)
    Ρωσία – Αίγυπτος (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
    Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

    3η αγωνιστική (25/06)
    Ουρουγουάη – Ρωσία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
    Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

    2ος όμιλος
    1η αγωνιστική (15/06)
    Μαρόκο – Ιράν                         0-1
    Πορτογαλία – Ισπανία           3-3

    Ομάδες                    Ν-Ι-Η        Τέρματα   Βαθμοί
    1. Ιράν                      1-0-0            1-0           3
    2. Πορτογαλία        0-1-0           3-3           1
    3. Ισπανία               0-1-0            3-3           1
    4. Μαρόκο               0-0-1            0-1           0

    2η αγωνιστική (20/06)
    Πορτογαλία – Μαρόκο (15:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
    Ιράν – Ισπανία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

    3η αγωνιστική (25/06)
    Ιράν – Πορτογαλία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
    Ισπανία – Μαρόκο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

    3ος όμιλος
    1η αγωνιστική (16/06)
    Γαλλία – Αυστραλία  2-1
    Περού – Δανία          0-1

    Ομάδες                    Ν-Ι-Η        Τέρματα   Βαθμοί
    1. Γαλλία                  1-0-0             2-1           3
    2. Δανία                   1-0-0             1-0           3
    3. Αυστραλία          0-0-1             1-2           0
    4. Περού                  0-0-1             0-1           0

    2η αγωνιστική (21/06)
    Δανία – Αυστραλία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
    Γαλλία – Περού (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

    3η αγωνιστική (26/06)
    Δανία – Γαλλία (17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
    Αυστραλία – Περού (17:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

    4ος όμιλος
    1η αγωνιστική (16/06)
    Αργεντινή – Ισλανδία                1-1
    Κροατία – Νιγηρία                    2-0

    Ομάδες                    Ν-Ι-Η        Τέρματα   Βαθμοί
    1. Κροατία               1-0-0            2-0           3
    2. Αργεντινή            0-1-0            1-1            1
    3. Ισλανδία              0-1-0            1-1            1
    4. Νιγηρία               0-0-1            0-2           0

    2η αγωνιστική (21-22/06)
    Αργεντινή – Κροατία (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
    Νιγηρία – Ισλανδία (18:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

    3η αγωνιστική (26/06)
    Νιγηρία – Αργεντινή (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
    Ισλανδία – Κροατία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

    5ος όμιλος
    1η αγωνιστική (17/06)
    Κόστα Ρίκα – Σερβία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
    Βραζιλία – Ελβετία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

    Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
    1. Βραζιλία
    2. Ελβετία
    3. Κόστα Ρίκα
    4. Σερβία

    2η αγωνιστική (22/06)
    Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (15:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
    Σερβία – Ελβετία (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

    3η αγωνιστική (27/06)
    Σερβία – Βραζιλία (21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
    Ελβετία – Κόστα Ρίκα (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

    6ος όμιλος
    1η αγωνιστική (17-18/06)
    Γερμανία – Μεξικό (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
    Σουηδία – Ν. Κορέα (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

    Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
    1. Γερμανία
    2. Μεξικό
    3. Σουηδία
    4. Νότια Κορέα

    2η αγωνιστική (23/06)
    Ν. Κορέα – Μεξικό (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
    Γερμανία – Σουηδία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

    3η αγωνιστική (27/06)
    Ν. Κορέα – Γερμανία (17:00, Kazan Arena, Καζάν)
    Μεξικό – Σουηδία (17:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

    7ος όμιλος
    1η αγωνιστική (18/06)
    Βέλγιο – Παναμάς (18:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
    Τυνησία – Αγγλία (21:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

    Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
    1. Αγγλία
    2. Βέλγιο
    3. Τυνησία
    4. Παναμάς

    2η αγωνιστική (23-24/06)
    Βέλγιο – Τυνησία (15:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
    Αγγλία – Παναμάς (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

    3η αγωνιστική (28/06)
    Αγγλία – Βέλγιο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
    Παναμάς – Τυνησία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

    8ος όμιλος
    1η αγωνιστική (19/06)
    Κολομβία – Ιαπωνία (15:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
    Πολωνία – Σενεγάλη (18:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

    Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
    1. Πολωνία
    2. Κολομβία
    3. Σενεγάλη
    4. Ιαπωνία

    2η αγωνιστική (24/06)
    Ιαπωνία – Σενεγάλη (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)
    Πολωνία – Κολομβία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

    3η αγωνιστική (28/06)
    Ιαπωνία – Πολωνία (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)
    Σενεγάλη – Κολομβία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)

    Φάση «16» (30/6-3/7)
    1) Νικητής 3ου ομίλου – Δεύτερος 4ου ομίλου (30/06, 17:00, Kazan Arena, Καζάν)
    2) Νικητής 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου (30/06, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
    3) Νικητής 2ου ομίλου – Δεύτερος 1ου ομίλου (01/07, 17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
    4) Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου (01/07, 21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
    5) Νικητής 5ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου (02/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
    6) Νικητής 7ου ομίλου – Δεύτερος 8ου ομίλου (02/07, 21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
    7) Νικητής 6ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου (03/07, 17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
    8) Νικητής 8ου ομίλου – Δεύτερος 7ου ομίλου (03/07, 21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

    Προημιτελική Φάση (6-7/7)
    9) Νικητής 1 – Νικητής 2 (06/07, 17:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
    10) Νικητής 5 – Νικητής 6 (06/07, 21:00, Kazan Arena, Καζάν)
    11) Νικητής 7 – Νικητής 8 (07/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
    12) Νικητής 3 – Νικητής 4 (07/07, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

    Ημιτελική Φάση (10-11/7)
    13) Νικητής 9 – Νικητής 10 (10/07, 21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
    14) Νικητής 11 – Νικητής 12 (11/07, 21:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

    Μικρός τελικός (14/7)
    Ηττημένος 13 – Ηττημένος 14 (17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

    Τελικός (15/7)
    Νικητής 13 – Νικητής 14 (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

    Πηγή: www.iefimerida.gr

  • Δείτε επίσης...

  • error: Το περιεχόμενο είναι προστατευμένο!