Τα σετ: 13-25, 13-25, 22-25.

Δίκαιη ήττα για τα κορίτσια του Αιόλου, καθώς η ποιότητα κι η εμπειρία των κοριτσιών του Αίαντα ήταν εμφανής.

Το παιχνίδι ήταν κατά διαστήματα αρκετά καλό, αλλά η ανωτερότητα των κοριτσιών  του Αίαντα ήταν εμφανής καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Μόνο στο 3ο σετ, ο Αίολος, εκμεταλλευόμενος αλλαγή σύνθεσης από πλευράς Αίαντα, έδειξε ανταγωνιστικός (από 9-15 σε 15-15) και μέχρι το 20-20 ήταν κοντά στο σκορ, αλλά σερί 0-4, έκρινε οριστικά το σετ και τον αγώνα.

Πλέον ο αγώνας στο Κιλκίς,του Αίαντα κόντρα στον Πιερικό, την άλλη Κυριακή, έχει χαρακτήρα τελικού για την πρωτιά του ομίλου, που οδηγεί στην τελική φάση.

Την επόμενη αγωνιστική ο Αίολος θα αντιμετωπίσει ως τυπικά φιλοξενούμενος τον Αρχέλαο.